Działamy z myślą o naturze – podsumowanie roku 2022 w Fundacji

Ekologia w praktyce – roczne działania Fundacji
Luty 21, 2022
Kolejny krok ku zrównoważonej przyszłości!
Marzec 3, 2024

Działamy z myślą o naturze – podsumowanie roku 2022 w Fundacji

Men and women standing and holding saplings. Selective focus.

Każdy rok to dla naszej Fundacji kolejny krok w stronę lepszego, bardziej zrównoważonego świata.

W 2022 roku kontynuowaliśmy zagospodarowanie gruntów zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego i ochrony środowiska.

Nasze działania to nie tylko praca na ziemi, ale także świadome planowanie, nauka i ciągłe doskonalenie praktyk agrotechnicznych.

Dbając o glebę, utrzymujemy płodozmian, który wspiera naturalną regenerację ziemi, poprawia jej strukturę i pozwala ograniczać stosowanie sztucznych środków ochrony roślin. Wdrażamy botaniczne plany zagospodarowania terenów oraz zachowujemy wszystkie standardy związane z ochroną roślin, środowiska i zasadami zrównoważonej urbanizacji.

Uczymy się, by działać lepiej – udział w szkoleniach

Rok 2022 obfitował w wartościowe spotkania edukacyjne, dzięki którym mogliśmy jeszcze skuteczniej planować nasze działania:

🔹 8 lutego 2022 – Wzięliśmy udział w wykładzie dotyczącym zagospodarowania gruntów nieużytkowanych przez ponad 20 lat. To dla nas ważny temat – porzucone tereny, przy odpowiednim podejściu, mogą na nowo stać się zielonymi przestrzeniami życia.

🔹 11 maja 2022 – Dowiedzieliśmy się, jak tworzyć plan ekologiczny w oparciu o wytyczne środowiskowe oraz jak wyliczać średnie pozyskanie materiału kośnego z hektara. Taka wiedza przekłada się na realne korzyści – zarówno dla przyrody, jak i dla ludzi.

🔹 6 września 2022 – Szkolenie poświęcone było maszynom w ekologii – jak czyścić je zgodnie z normami i jakich preparatów używać, by nie szkodzić glebie i mikroflorze.

🔹 5 grudnia 2022 – Poznaliśmy nowe możliwości w technologii upraw zbóż w gospodarstwach ekologicznych – bo ekologia też idzie z duchem czasu.

 

 Ciekawostka i refleksja

Wiesz, że w ciągu jednego roku na powierzchni 1 ha łąki może wyrosnąć aż 6 ton biomasy? To potężny potencjał, który – jeśli jest właściwie zarządzany – może wspierać klimat, glebę, bioróżnorodność i lokalne ekosystemy.

Dbając o ziemię, dbamy o siebie – bo zdrowa gleba to zdrowa żywność, czyste powietrze i stabilny klimat. Nasza planeta to żywy organizm, a każde odpowiedzialne działanie ma znaczenie.

 

Dziękujemy, że jesteście z nami! Wasze wsparcie i zainteresowanie sprawiają, że nasza praca ma sens.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *